Przejdź do głównej zawartości

O nas


Natalia Miłuńska- jestem antropolożką współczesności, edukatorką, trenerką i aktywistką feministyczną. Całe życie zawodowe pracowałam w trzecim sektorze, prowadziłam kampanie społeczne, zajmowałam się fundrisingiem, rozliczeniami, koordynacją projektów dla różnych organizacji pozarządowych, aż dojrzałam do stworzenia własnej organizacji. Współtworzyłam Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od lat działam w kobiecych kręgach, grupach, w polskim ruchu kobiecym. Zajęłam się tematem tabu – miesiączką i z mniejszymi i większymi sukcesami od 18 lat przełamuję milczenie i wnoszę zmianę w temacie cyklu, ciała, miesiączki. Od lat prowadzę zajęcia dla kobiet i dziewczynek, w duchu empowermentu – wspierania niezależności, samostanowienia kobiet. Szczególnie w kwestii autonomii ciała, prawa do decydowania o swojej płodności i niezależności od kulturowych, genderowych wzorców bycia kobietą. Stworzyłam autorska metodę pracy z ciałem i cyklem Czerwony Namiot, jestem autorką książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki”. Pracuję też ze snami www.kragsnowblogspot.com. Razem z moją mamą, Anija Milunska podążam ścieżką Bogini i współprowadzę wyprawy śladami cywilizacji Starej Europy www.sladamibogini.pl. 

Karolina Anweiler -doula, matka, miłośniczka bosych wędrówek po lesie. Towarzyszka w rozwoju małych i dorosłych, w twórczości i w czytaniu. Słuchaczka. Początkująca pisarka. Pedagożka.
Jestem pedagożką, edukatorką pracującą z dziećmi i młodzieżą, prowadzę twórcze warsztaty interdyscyplinarne, ekologiczne oraz literackie. Kilka lat pracowałam w szkołach wolnościowych stosując niedyrektywne metody edukacji, realizując idee pedagoga przewodnika a nie autorytetu. Jestem też aktywną doulą, prowadzącą warsztaty - autorskie przygotowanie do porodu, oraz certyfikowaną starszą trenerką zgodnie z Europejskimi Ramami Kwalifikacji na poziomie 5. EQF. Jestem mamą siedmioletniej dziewczynki.

Jeśli chcesz z nami współpracować albo wziąć udział w proponowanych przez nas działaniach - daj nam znać!

Natalia: nataliamilunska@gmail.com

Karolina: k.anweiler@wp.pl
Razem: kulturazmiany@gmail.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzory Kultury

Wyobraź sobie, że istnieje niewidzialna sieć połączeń między ludźmi. Wielki wzór, tkanina, która składa się z wielu przenikających się nawzajem wzorów. Nasze zachowania, odczucia, myśli modelujemy zgodnie z tą niewidzialną siecią. Wzory są niewidzialne, a jednak możemy je dostrzec w tym, co oczywiste. W tych zachowaniach i reakcjach, które wszyscy uznajemy za "naturalne" czy "normalne".
Bliska nam jest postawa antropolożek, które badają wzory kultury, modelujące ludzkie doświadczenia i postawy. Wierzymy, że każda i każdy z nas może poszerzyć swoją perspektywę o widzenie kulturowego aspektu własnego doświadczenia i stać się aktywną współ-twórczynią i twórcą wzorów kultury. Mamy możliwość zmiany tego, co zastane, by współtworzyć bardziej zdrowe, a mniej destrukcyjne relacje i sposoby funkcjonowania w świecie. Możemy tworzyć wzory będące odpowiedzią na współczesność i jej wyzwania oraz współgrające z etapami życia człowieka. Dlatego celem Fundacji Kultu…

Pokojowe Kultury

Inspiracją dla naszych poszukiwań i działań są kultury i cywilizacje, które rozumiały i akceptowały cykliczność życia, jego rytm, równowagę między życiem a śmiercią. Chcemy badać i dzielić się wiedzą na temat tych kultur, mamy tu na myśli w szczególności pokojowe cywilizacje Bogini, w tym Starej Europy, Anatolii, minojskiej Krety, neolitycznej Malty i kultury rdzenne.
Riane Eisler, antropolożka i badaczka kultury, nazywa je kulturami zorientowanymi na współpracę, bo są nie hierarchiczne, charakteryzuje je wysoki poziom równości społecznej a podstawowe wartości to miłość, porozumienie i dbanie o życie. Na drugim końcu kontinuum Eisler umieszcza kultury zorientowane na dominację, hierarchiczne, oparte na relacji władzy podtrzymywanej przez lęk i karę, ze strukturalną nierównością między kobietami a mężczyznami, i wysokim nasileniem przemocy. Uważamy, że bardzo cenne są przykłady kultur pokojowych, zorientowanych na współpracę, bo możemy z nich czerpać inspirację do tworzenia zdrowych w…